fylmy

Eragon-film

11. června 2010 v 14:00 | smiley-teri

O filmu Eragon  • Práva na film koupila společnost Fox 2000. Film se již řadí mezi ty "vysokorozpočtové".
  • Scénář k filmu napsal Peter Buchman. Buchman je významný scénárista, který vytvořil scénář například k Jurskému parku III.
  • Režisérem byl Stefen Fangmeier, tzv. génius speciálních efektů. Podílel na natáčení takových filmů jako je například Jurský park, Zachraňte vojína Ryana, Twister, Terminátor II, Speed II nebo pohádkový příběh Hook jako hlavní supervizor speciálních efektů a počítačové grafiky. Fangmeier vyhrál třikrát cenu BAFTA a čtyřikrát byl nominovaný na Oskara.
  • Vizuální efekty obstaral Karen Murphy, viceprezidentka společnosti 20th Century Fox, pomáhala s vizuálními efekty u filmů, jako je Taxi I, Matrix nebo Titanic.
  • Producenty Eragona byli John Davis (Já robot) a Wyck Godfrey.
  • Patrick Tatopoulos podepsal smlouvu na návrh draka. Patrick Tatopoulos je známý díky své práci na filmech, jako jsou Den nezávislosti, Patriot, Underworld, Van Helsing a Já Robot.

Komentář autora knihy k filmu:

"Původně jsem koncipoval Eragona spíše jako film. Viděl jsem jasně všechny postavy a obrazy ve svých myšlenkách. Ale jelikož jsem neměl peníze na produkci filmu, uchýlil jsem se tedy k napsání příběhu v knižní podobě. Jsem nesmírně nadšený, že spol. Fox oživila mé postavy a zachytila atmosféru Alagaësie a její obyvatele." (Christopher Paolini)
Herecké obsazení:


Ed_SpeleersaryaJeremy_IronsJohn_Malkovich
Edward SpeleersSienna GuilloryJeremy Irons
John Malkovich      

zatmění-novinky

10. června 2010 v 8:21 | smiley-teri

Twilight sága: Zatmění

MOVIE: Twilight sága: Zatmění - foto
Pořádně drsná story! Ve třetím díle ságy "Stmívání" půjde o všechno: o život a o smrt! Tohle bude fakt síla!
Mráz běhající po zádech, husí kůže po těle, strach v očích! Přesně to tě čeká, když se mrkneš na nový trailer k "Zatmění"! Hlavní roli tu totiž hrají krvelační upíři, vlkodlaci s pořádně ostrými zuby a drsné boje, ve kterých jde o jediné: o přežití!

Romantické scény, které byly k vidění v minulých dílech ságy, jsou ty tam! Na jejich místo nastoupí akce a nebezpečí! Jak se bude dál vyvíjet vztah mezi vlkodlakem Jacobem (Taylor Lautner, 18), upírem Edwardem (Robert Pattinson, 24) a krásnou Bellou (Kristen Stewart, 20), je vedlejší!

Na pořadu dne je totiž něco mnohem důležitějšího: boj mezi dobrem a zlem! Bellino rodné město Forks se stane terčem útoku zlé upírky Victorie (Bryce Dallas Howard, 29), která má v plánu jediné: pomstít se za smrt svého milovaného upíra Jamese, kterého v prvním díle zabili Cullenovi!

A aby toho nebylo málo, mají na Bellu spadeno i zlí Volturiovi! Chaos, zoufalství a hrůza se šíří rychlostí blesku! Dokáže Edward Bellu zachránit, nebo jejich láska skončí jednou provždy? To se od příštího měsíce dozvíš v kinech...

zdroj: bravo.cz

noc v muzeu 3-uvidíme...

9. června 2010 v 14:00 | smiley-teri

Natáčení filmu Noc v muzeu 3 se zatím projednává

Film se pravděpodobně bude natáčet v Liberace Museum. Scénář je sepsán Thomasem Lennonem - scénáristou předešlých dvou filmů.
Ben Stiller
Ben Stiller
Ben Stiller stráví další Noc v muzeu. Úspěch předešlých dvou natočených dílů nakoplo Thomase Lennona sepsat scénář pro další pokračování. "Je možné, že dojde k dalšímu natáčení. Myslím, že je to opravdu skvělý nápad, Noc by mohla poračovat," potvrdil a zbytek si nechal pro sebe. Nechce předbíhat věcem, které by se pak nemusely uskutečnit.  "Za zmínku ovšem stojí," ještě dodal s úsměvem, "že natáčení by nejspíše probíhalo v Liberace Museum." Muzeum se nachází v Nevadě, v Las Vegas.
Noc v Muzeu 3 nám opět představí známého nočního hlídače Bena Stillera, který střeží přírodopisné exponáty, jež se každou noc probouzí v živé bytosti. Tuto magii má za vinu pradávné starověké prokletí.

zdroj:http://www.topzine.cz

Alenka v říši divů-AVRIL

8. června 2010 v 16:00 | smiley-teri
A tady je videoklip Avril Lavigne která nazpívala píseň do filmu Alenka v říši divů

Alenka v říši divů

7. června 2010 v 18:58 | smiley-teri

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ

Originální název: Alice in Wonderland
Rok výroby: 2010
Délka filmu: 108 minut
Režie: Tim Burton

Popis filmu

Alenka v říši divů, Mia Wasikowska

Devatenáctiletou Alenku, občanským jménem Alice Kingsleyovou čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti na její počest požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za králíkem v saku a s kapesními hodinkami, kterého viděla pospíchat po louce.

Bílý králík (kterého namluvil Michael Sheen) záhy zmizí do králičí nory. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho, do nory spadne a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří. Poté, co si zkusí lahvičku s nápisem "Vypij mě", jejíž obsah způsobí, že se zmenší, a koláčem, na kterém je zdobeně napsáno "Sněz mě" a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromujícím a fantastickém světě.
Alenka v říši divů, Mia Wasikowska
Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka (Johnny Depp), od zubící se kočky Šklíby (namluvil Stephen Fry) až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku (a promlouvajícího hlasem Alana Rickmana), od podivné Bílé královny (Anne Hathaway) až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu (Helena Bonham Carter).
Alenka v říši divů, Helena Bonham CarterTphle je vážně nejúžasnější film :D

AVATAR

16. května 2010 v 10:32 | smiley-teri

Popis filmu

http://www.cervenykoberec.cz/wp-content/gallery/filmove-plakaty/avatar-plakat.jpg


Největší filmová událost roku! Oscarový režisér James Cameron(Titanic, Vetřelec,…) začal pracovat na tomto unikátním 3D projektu před mnoha lety, kdy většinu jeho vizí ještě nebylo možno díky nedostatečně vyvinuté digitální animaci vytvořit. Cesta do fantastického světa planety Pandora čekala na svou filmovou premiéru téměř 10 let!
http://mozektevidi.net/up/avatar-movie.jpg
Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na'vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Wothington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
http://storage0.dms.mediafax.cz/media/1/1/1706/2983030/1/avatar-bontonfilm.jpg

Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na'vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznouNeytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa.
http://storage0.dms.mediafax.cz/media/1/1/1706/2983030/1/avatar-bontonfilm.jpg
"Chtěl jsem dostat na filmové plátno svět, který bych v dětství miloval", říká Cameron. "Místo, které je na jiné planetě, místo plné imaginace a vzrušujících tvorů …". Cameron slibuje také hodně akčních válečných scén, které se odehrávají na Pandoře nad vrcholky vysokých stromů, v pralese…"finální bitva se nedá srovnat s ničím, co jsem dosud vytvořil, působí téměř jako film ve filmu. Avatar je film, který přepisuje filmovou historii!
Avatar
foto:youtube

Avatar
foto:youtube

Avatar
Foto: avatarfilm.cz

http://filmjob.cz/wp-content/uploads/2009/12/avatar.jpg

http://www.emag.cz/g2/magazin/6403/avatar.jpg

zdroj: http://www.osobnosti.cz/

midnight sun

14. května 2010 v 12:15 | smiley-teri

Půlnoční slunce

Půlnoční slunce je vlastně první díl ságy z pohledu Edwarda. Podle mě je to velice vydařené dílo. Bohužel tuto knihu asi nikdy nedočteme do konce. Stephenie dala jen několik málo kopii svým nejvěrnějším přátelům na přečtění a jeden z nich tu část nechal uveřejnit na internetu. To naštvalo Meyerovou , a já se jí vůbec nevidím. Zatím v dohledné době nevidí Meyerová, že by tuto knihu dopsala. Přesto doufám, že ji tato zlost brzo přejde a tentoto unikát brzo vyjde i u nás.

http://www.p-c.cz/stmivani/obrazky/pulnoc..jpg

http://twilightlive.org/wp-content/uploads/2010/02/Midnight-Sun-twilight-series-1151790_528_753.jpg

NOVINKY-PIRÁTI Z KARIBIKU

26. dubna 2010 v 14:23 | smiley-teri

O čem budou Piráti z Karibiku 4?

Chystá se studio Disney propojit Piráty s Lovci pokladů?


Peníze se nevyrábějí samy, peníze vyrábějí piráti. Teda alespoň tak nějak to v kinech vypadalo posledních pět let a nejúspěšnější hollywoodský producent současnosti Jerry Bruckheimer o tom moc dobře ví. Aby taky ne. Celá Karibská trilogie vydělala po celém světě v součtu 2,68 miliard dolarů a ztráta takového tučného zdroje by v prasátku jeho zaměstnavatele - studia Disney - rozhodně udělala pěknou díru. Jedna věc je tak prakticky jistá. Kapitán Jack Sparow už brzy znovu roztáhne plachty své bájné Černé perly a vypluje vstříc bohatým tržbám ze světových kin. Otázkou ovšem pořád zůstává, kdo se na tuto odvážnou plavbu vydá s ním.
Představitelka krásné Elizabeth Keira Knightley totiž už dopředu jasně avizovala, že třetí díl pirátů byl pro ni také tím posledním a ani krásná slova či šustění dolarů nebudou v tomhle případě stačit. Mořské vody se prý už nalokala na dlouhou dobu dopředu a svůj další osud vidí v seriózních dramatech typu Wrightova Pokání. A fakta jsou v tomto případě neúprosná - pokud nebude Elizabeth, musí přes palubu také Will. Ten má teď i tak dost práce s kapitánováním Bludného Holanďana a na případné cameo se nějaká ta minutka navíc vždycky vyhrabat dá. A stejně, ruku na srdce, najdou se mezi vámi takoví, kteří budou po téhle dvojce upřímně truchlit? Vždyť to bylo právě jejich nekonečné hašteření, díky jemuž závěrečný díl původní trilogie nabobtnal do téměř tříhodinové délky a celé Piráty tak málem předčasně poslal ke dnu.
Will a Elizabeth dokázali doplout až na Konec světa. Tam ale jejich cesta končí.

Na rozdíl od Keiry ale s natáčením dalších pokračování nemají žádný problém Johny Depp nebo Geoffrey Rush a tím už se také dostáváme ke slibované zápletce pro čtvrtý díl. Právě kolem vzájemné rivality téhle povedené dvojky by se mělo nejnovější karibské dobrodružství točit, a jak to tak vypadá, dočkáme se pravděpodobně prvního velkého pirátského "buddy movie". Zatímco totiž v první části filmu by se měli Jack Sparow s Kapitánem Barbossou vzájemně přetahovat o jejich milovanou Černou perlu, v té druhé budou muset znovu spojit síly, aby společně čelili nějakému supernaturálnímu teroru. Ve zprávách se dále objevují zvěsti o jakési "Fontáně mládí", na kterou si ale se stejnou vervou jako tvůrci nových pirátů brousí zoubky také scenáristický tým okolo třetího dílu Lovců pokladů! Že bychom se nakonec dočkali jakéhosi Vetřelci vs. Predátor v režii dvou Disneyho největších současných továren na peníze? No, proč ne? Nicolas Cage už přeci dokázal unést i amerického prezidenta a oživit 500 let mrtvého piráta s tváří Johnyho Deppa tak pro něj nemůže představovat žádný problém.

Piráti z Karibiku 4: Johnny Depp oznámil název a premiéru

O čem by mohla čtyřka být?


Disneyovci zase jednou oblékli Johnnyho Deppa do kostýmu Jacka Sparowa a na svém D23 Expu ho postavili pěkně na pódium, aby odprezentoval novinky kolem čtvrtých Pirátů z Karibiku. Z dredatého bukanýra tam vypadlo, že si máme do diářů zapsat léto 2011 a hledat v kinech snímek s názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides.
Tohle jeho tvrzení bylo hned podpořeno oficiálním logem (k nalezení dole), nikdo však nevyvrátil ani nepotvrtil režijní účast Roba Marshalla nebo zápletku, podle které by měli Jack Sparrow s kapitánem Barbossou (Geoffrey Rush) tentokrát hledat fontánu mládí. Sečtělí pirátští fandové ale ihned poukázali na to, že se podtitul filmu shoduje s názvem románu Tima Powerse, jenž by tak mohl být zdrojovou látkou pro čtvrté Sparowovo dobrodružství.
V románu se loutkář John Chandagnac vydává na Jamajku pomstít smrt svého strýce, je však lapen piráty a brzy se stává jedním z nich. Pod jménem Jack Shandy (pro nás tedy Sparrow) musí následně zachránit dívku svých snů ze zajetí legendárního piráta Blackbearda (Barbossy) a předhonit ho v plavbě k fontáně života, díky níž by mohl ovládnout svět.
Čeká nás opravdu prequel, v němž se podíváme na Sparrowovy pirátské kořeny a jeho první setkání s Barbossou? Na potvrzení si zřejmě budeme muset pár měsíců počkat, ale zatím nevidím moc důvodů tomu nevěřit. Jen ten Johnny Depp bude asi potřebovat trochu buttonovského omlazování.

Bláznivá olimpiáda

8. října 2009 v 17:08 | smiley-teri

Bláznivá olympiáda

Plakát:

Popis filmu

Chamtivý strýček (Brian Cox) a hromada dluhů donutí roztomilého smolaře Steva Barkera (Johnny Knoxville) uchýlil se k plánu tak šílenému a zavrženíhodnému, že by dokonce mohl fungovat.
Bude předstírat mentální retardaci, pronikne na nadcházející Speciální olympiádu a domů přiveze zlato! Jenomže soupeři celý podfuk prokoukli. Steve díky nim procitá a uvědomuje si, že chce zdolat mnohem větší výzvu: stát se lepším člověkem.
U filmu Bláznivá olympiáda, natočeného v produkci neohrožených bratrů Farrellyů (něco na té Mary je, Těžce zamilován) se budete neskutečně bavit od začátku až po závěrečné titulky!


Johnny Knoxville


Johnny Knoxville

Královna ročníku

3. října 2009 v 13:17 | smiley-teri

Královna ročníku

Plakát:Popis filmu Se Sydney White je to trochu obráceně, než to to v Teenagerovských komediích bývá. Ona je ta, která nakonec skončí v objetí uhlazeného idola s IQ 300 (kterému v pokojíku jistě visí medaile z posledních pěti školních olympiád). Krom toho se ale nic nemění a tak ani od nováčka s tváří Amandy Bynes nemusíte čekat nadstandardní výkony.
Sydney sice prvních pár chvil do oné školní elity patří, ale než si sama uvědomí, že upsala duši blonďatým ďáblům, dostane kopačky za přespřílišné slušňáctví. Záchranu najde na tom nejnepravděpodobnějším místě - v klubovně až po strop nacpaná nerdy a geeky všeho druhu.

Asi si dovedete představit to pozdvižení, které v takovém domě dívka na prahu dveří způsobí. Netrvá ale dlouho a partička mladíků se vzchopí, aby v dramatickém finále pomohla Sydney porazit středoškolské zlo. 
 

Reklama