moje nejoblíbenější knížky

10. června 2010 v 12:11 | smiley-teri |  Všechno možný

1.Sabriel

Vím že tato knížka obalem nevypadá nic moc,ale zdání může klamat.Tato trojdílná série mě absolutně uchvátila:

http://2.bp.blogspot.com/_JxzKBKpzNaU/SV3odA5-GGI/AAAAAAAAAcU/Jqd0iH0BQWI/s400/sabriel.jpgSabriel - anotace
Sci-fi román australského autora. Sabriel vyrostla daleko od Starého království, tajuplného světa, kde vládnou magické síly a kde mrtví nezůstávají mrtvými. Jednoho dne záhadně zmizí její otec a Sabriel se musí vydat na cestu plnou nástrah, aby jej zachránila. Jejími jedinými zbraněmi jsou meč a sedm kouzelných zvonků, jejími průvodci na nebezpečné pouti se stávají kocour a záhadný mladík. Nemůže si být jistá nikým a ničím, protože ve Starém království nic není takové, jak se na první pohled zdá…

Oblíbená motta z knih: Temnota zahaluje svět.Někdo se jí musí postavit
                                     Volí si cestu chodec,nebo cesta chodce.
                                     Když jsou probuzeny starobylé síly,je vzhůru spusta bytostí...

AbhorsenkaLírael
-další dva díly trilogieŠkola noci

1. Označená 
Vydává nakladatelství Knižní klub v lednu 2010
Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma.
Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost.
Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů. 


Náhled obálky titulu Škola noci 1: Označená

další díly:betrayed chosen untamed hunted


Vampýrská akademie

Popis
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství

http://wales.cz/download/img/produkty/7664-b-mead_vampyrskaakadaemie.jpg

další díly:

Stmívání

Celý příběh Stmívání se odehrává v malém deštivém městečku Forks, kam se přestěhuje hlavní hrdinka Bella ke svému otci. Život ve Forks jí zpočátku přijde nudný a nezajímavý, ale to vše jen do chvíle než se se seznámí s tajemným mladíkem Edwardem, který jí zachrání před rychle jedoucím neovladatelným autem. Poté se Bella díky svému usilovnému pátrání dozvídá pravdu o tom, že Edward je upír a příběh  náhle nabírá jiný spád.

http://www.egmont.cz/pictures/knihy/original/398knihy1.jpg

Upíří deníky

1. díl: Probuzení

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat - stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry - a ve velkém nebezpečí.


Největší obrázek výrobku Upíří deníky – ProbuzeníPřátelství z nebes

Isabela a Catherine jsou o d dětství nejlepší přítelkyně. Nikdo a nic je nerozdělí až do chvíle, kdy do jejich třídy nastoupí nová žákyně Samanta. Ta patří mezi členy Spojenců Negativity, kteří bojují proti dobrým silám. Život obou dívek obrátí naruby: začne tím, že zařídí, aby ISabela nešťastnou náhodou zemřela. Posléze se chystá zničit i Catherine. Isabela se po smrti dostane do nebe mezi anděly a snaží se svou kamarádku před Samantou zachránit Zavřít okno

Eragon

Jeden chlapec... jeden drak... svět dobrodružství.
Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců.
http://tk.files.storage.msn.com/x1pnp_rgmi5o53lEis52XIdrMEOoCZCTyzCQHWadCED-tZhKtcjaXDUHjOeJOpmG81SyHw_L7jyTBeOYrx3REYsAb8GIOBwGwMRF36ilm9g4MExjs9h-HsYJ6iVFuExvehXZcC-duF5Fo0

Eldest Brisingr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tamča Tamča | Web | 10. června 2010 v 12:38 | Reagovat

hezká návštěvnost

2 ♥HelloKittky♥ ♥HelloKittky♥ | Web | 10. června 2010 v 16:12 | Reagovat

Jůůů tu vampírskou akademii jsem četla..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama