Červen 2010

moje nej hra

25. června 2010 v 8:32 | smiley-teri |  Všechno možný
bubble trouble

Eragon-film

11. června 2010 v 14:00 | smiley-teri |  fylmy

O filmu Eragon  • Práva na film koupila společnost Fox 2000. Film se již řadí mezi ty "vysokorozpočtové".
  • Scénář k filmu napsal Peter Buchman. Buchman je významný scénárista, který vytvořil scénář například k Jurskému parku III.
  • Režisérem byl Stefen Fangmeier, tzv. génius speciálních efektů. Podílel na natáčení takových filmů jako je například Jurský park, Zachraňte vojína Ryana, Twister, Terminátor II, Speed II nebo pohádkový příběh Hook jako hlavní supervizor speciálních efektů a počítačové grafiky. Fangmeier vyhrál třikrát cenu BAFTA a čtyřikrát byl nominovaný na Oskara.
  • Vizuální efekty obstaral Karen Murphy, viceprezidentka společnosti 20th Century Fox, pomáhala s vizuálními efekty u filmů, jako je Taxi I, Matrix nebo Titanic.
  • Producenty Eragona byli John Davis (Já robot) a Wyck Godfrey.
  • Patrick Tatopoulos podepsal smlouvu na návrh draka. Patrick Tatopoulos je známý díky své práci na filmech, jako jsou Den nezávislosti, Patriot, Underworld, Van Helsing a Já Robot.

Komentář autora knihy k filmu:

"Původně jsem koncipoval Eragona spíše jako film. Viděl jsem jasně všechny postavy a obrazy ve svých myšlenkách. Ale jelikož jsem neměl peníze na produkci filmu, uchýlil jsem se tedy k napsání příběhu v knižní podobě. Jsem nesmírně nadšený, že spol. Fox oživila mé postavy a zachytila atmosféru Alagaësie a její obyvatele." (Christopher Paolini)
Herecké obsazení:


Ed_SpeleersaryaJeremy_IronsJohn_Malkovich
Edward SpeleersSienna GuilloryJeremy Irons
John Malkovich      

moje nejoblíbenější knížky

10. června 2010 v 12:11 | smiley-teri |  Všechno možný

1.Sabriel

Vím že tato knížka obalem nevypadá nic moc,ale zdání může klamat.Tato trojdílná série mě absolutně uchvátila:

http://2.bp.blogspot.com/_JxzKBKpzNaU/SV3odA5-GGI/AAAAAAAAAcU/Jqd0iH0BQWI/s400/sabriel.jpgSabriel - anotace
Sci-fi román australského autora. Sabriel vyrostla daleko od Starého království, tajuplného světa, kde vládnou magické síly a kde mrtví nezůstávají mrtvými. Jednoho dne záhadně zmizí její otec a Sabriel se musí vydat na cestu plnou nástrah, aby jej zachránila. Jejími jedinými zbraněmi jsou meč a sedm kouzelných zvonků, jejími průvodci na nebezpečné pouti se stávají kocour a záhadný mladík. Nemůže si být jistá nikým a ničím, protože ve Starém království nic není takové, jak se na první pohled zdá…

Oblíbená motta z knih: Temnota zahaluje svět.Někdo se jí musí postavit
                                     Volí si cestu chodec,nebo cesta chodce.
                                     Když jsou probuzeny starobylé síly,je vzhůru spusta bytostí...

AbhorsenkaLírael
-další dva díly trilogieŠkola noci

1. Označená 
Vydává nakladatelství Knižní klub v lednu 2010
Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma.
Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost.
Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů. 


Náhled obálky titulu Škola noci 1: Označená

další díly:betrayed chosen untamed hunted


Vampýrská akademie

Popis
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství

http://wales.cz/download/img/produkty/7664-b-mead_vampyrskaakadaemie.jpg

další díly:

Stmívání

Celý příběh Stmívání se odehrává v malém deštivém městečku Forks, kam se přestěhuje hlavní hrdinka Bella ke svému otci. Život ve Forks jí zpočátku přijde nudný a nezajímavý, ale to vše jen do chvíle než se se seznámí s tajemným mladíkem Edwardem, který jí zachrání před rychle jedoucím neovladatelným autem. Poté se Bella díky svému usilovnému pátrání dozvídá pravdu o tom, že Edward je upír a příběh  náhle nabírá jiný spád.

http://www.egmont.cz/pictures/knihy/original/398knihy1.jpg

Upíří deníky

1. díl: Probuzení

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat - stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry - a ve velkém nebezpečí.


Největší obrázek výrobku Upíří deníky – ProbuzeníPřátelství z nebes

Isabela a Catherine jsou o d dětství nejlepší přítelkyně. Nikdo a nic je nerozdělí až do chvíle, kdy do jejich třídy nastoupí nová žákyně Samanta. Ta patří mezi členy Spojenců Negativity, kteří bojují proti dobrým silám. Život obou dívek obrátí naruby: začne tím, že zařídí, aby ISabela nešťastnou náhodou zemřela. Posléze se chystá zničit i Catherine. Isabela se po smrti dostane do nebe mezi anděly a snaží se svou kamarádku před Samantou zachránit Zavřít okno

Eragon

Jeden chlapec... jeden drak... svět dobrodružství.
Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců.
http://tk.files.storage.msn.com/x1pnp_rgmi5o53lEis52XIdrMEOoCZCTyzCQHWadCED-tZhKtcjaXDUHjOeJOpmG81SyHw_L7jyTBeOYrx3REYsAb8GIOBwGwMRF36ilm9g4MExjs9h-HsYJ6iVFuExvehXZcC-duF5Fo0

Eldest Brisingr

zatmění-novinky

10. června 2010 v 8:21 | smiley-teri |  fylmy

Twilight sága: Zatmění

MOVIE: Twilight sága: Zatmění - foto
Pořádně drsná story! Ve třetím díle ságy "Stmívání" půjde o všechno: o život a o smrt! Tohle bude fakt síla!
Mráz běhající po zádech, husí kůže po těle, strach v očích! Přesně to tě čeká, když se mrkneš na nový trailer k "Zatmění"! Hlavní roli tu totiž hrají krvelační upíři, vlkodlaci s pořádně ostrými zuby a drsné boje, ve kterých jde o jediné: o přežití!

Romantické scény, které byly k vidění v minulých dílech ságy, jsou ty tam! Na jejich místo nastoupí akce a nebezpečí! Jak se bude dál vyvíjet vztah mezi vlkodlakem Jacobem (Taylor Lautner, 18), upírem Edwardem (Robert Pattinson, 24) a krásnou Bellou (Kristen Stewart, 20), je vedlejší!

Na pořadu dne je totiž něco mnohem důležitějšího: boj mezi dobrem a zlem! Bellino rodné město Forks se stane terčem útoku zlé upírky Victorie (Bryce Dallas Howard, 29), která má v plánu jediné: pomstít se za smrt svého milovaného upíra Jamese, kterého v prvním díle zabili Cullenovi!

A aby toho nebylo málo, mají na Bellu spadeno i zlí Volturiovi! Chaos, zoufalství a hrůza se šíří rychlostí blesku! Dokáže Edward Bellu zachránit, nebo jejich láska skončí jednou provždy? To se od příštího měsíce dozvíš v kinech...

zdroj: bravo.cz

noc v muzeu 3-uvidíme...

9. června 2010 v 14:00 | smiley-teri |  fylmy

Natáčení filmu Noc v muzeu 3 se zatím projednává

Film se pravděpodobně bude natáčet v Liberace Museum. Scénář je sepsán Thomasem Lennonem - scénáristou předešlých dvou filmů.
Ben Stiller
Ben Stiller
Ben Stiller stráví další Noc v muzeu. Úspěch předešlých dvou natočených dílů nakoplo Thomase Lennona sepsat scénář pro další pokračování. "Je možné, že dojde k dalšímu natáčení. Myslím, že je to opravdu skvělý nápad, Noc by mohla poračovat," potvrdil a zbytek si nechal pro sebe. Nechce předbíhat věcem, které by se pak nemusely uskutečnit.  "Za zmínku ovšem stojí," ještě dodal s úsměvem, "že natáčení by nejspíše probíhalo v Liberace Museum." Muzeum se nachází v Nevadě, v Las Vegas.
Noc v Muzeu 3 nám opět představí známého nočního hlídače Bena Stillera, který střeží přírodopisné exponáty, jež se každou noc probouzí v živé bytosti. Tuto magii má za vinu pradávné starověké prokletí.

zdroj:http://www.topzine.cz

Alenka v říši divů-AVRIL

8. června 2010 v 16:00 | smiley-teri |  fylmy
A tady je videoklip Avril Lavigne která nazpívala píseň do filmu Alenka v říši divů


Alenka v říši divů

7. června 2010 v 18:58 | smiley-teri |  fylmy

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ

Originální název: Alice in Wonderland
Rok výroby: 2010
Délka filmu: 108 minut
Režie: Tim Burton

Popis filmu

Alenka v říši divů, Mia Wasikowska

Devatenáctiletou Alenku, občanským jménem Alice Kingsleyovou čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti na její počest požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za králíkem v saku a s kapesními hodinkami, kterého viděla pospíchat po louce.

Bílý králík (kterého namluvil Michael Sheen) záhy zmizí do králičí nory. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho, do nory spadne a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří. Poté, co si zkusí lahvičku s nápisem "Vypij mě", jejíž obsah způsobí, že se zmenší, a koláčem, na kterém je zdobeně napsáno "Sněz mě" a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromujícím a fantastickém světě.
Alenka v říši divů, Mia Wasikowska
Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka (Johnny Depp), od zubící se kočky Šklíby (namluvil Stephen Fry) až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku (a promlouvajícího hlasem Alana Rickmana), od podivné Bílé královny (Anne Hathaway) až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu (Helena Bonham Carter).
Alenka v říši divů, Helena Bonham CarterTphle je vážně nejúžasnější film :D

nádherný diplomek

1. června 2010 v 22:03 | smiley-teri |  Diplomky od vás a pro vás
Nádherný diplomek od:http://adinblogik.blog.cz/