NOVINKY-PIRÁTI Z KARIBIKU

26. dubna 2010 v 14:23 | smiley-teri |  fylmy

O čem budou Piráti z Karibiku 4?

Chystá se studio Disney propojit Piráty s Lovci pokladů?


Peníze se nevyrábějí samy, peníze vyrábějí piráti. Teda alespoň tak nějak to v kinech vypadalo posledních pět let a nejúspěšnější hollywoodský producent současnosti Jerry Bruckheimer o tom moc dobře ví. Aby taky ne. Celá Karibská trilogie vydělala po celém světě v součtu 2,68 miliard dolarů a ztráta takového tučného zdroje by v prasátku jeho zaměstnavatele - studia Disney - rozhodně udělala pěknou díru. Jedna věc je tak prakticky jistá. Kapitán Jack Sparow už brzy znovu roztáhne plachty své bájné Černé perly a vypluje vstříc bohatým tržbám ze světových kin. Otázkou ovšem pořád zůstává, kdo se na tuto odvážnou plavbu vydá s ním.
Představitelka krásné Elizabeth Keira Knightley totiž už dopředu jasně avizovala, že třetí díl pirátů byl pro ni také tím posledním a ani krásná slova či šustění dolarů nebudou v tomhle případě stačit. Mořské vody se prý už nalokala na dlouhou dobu dopředu a svůj další osud vidí v seriózních dramatech typu Wrightova Pokání. A fakta jsou v tomto případě neúprosná - pokud nebude Elizabeth, musí přes palubu také Will. Ten má teď i tak dost práce s kapitánováním Bludného Holanďana a na případné cameo se nějaká ta minutka navíc vždycky vyhrabat dá. A stejně, ruku na srdce, najdou se mezi vámi takoví, kteří budou po téhle dvojce upřímně truchlit? Vždyť to bylo právě jejich nekonečné hašteření, díky jemuž závěrečný díl původní trilogie nabobtnal do téměř tříhodinové délky a celé Piráty tak málem předčasně poslal ke dnu.
Will a Elizabeth dokázali doplout až na Konec světa. Tam ale jejich cesta končí.

Na rozdíl od Keiry ale s natáčením dalších pokračování nemají žádný problém Johny Depp nebo Geoffrey Rush a tím už se také dostáváme ke slibované zápletce pro čtvrtý díl. Právě kolem vzájemné rivality téhle povedené dvojky by se mělo nejnovější karibské dobrodružství točit, a jak to tak vypadá, dočkáme se pravděpodobně prvního velkého pirátského "buddy movie". Zatímco totiž v první části filmu by se měli Jack Sparow s Kapitánem Barbossou vzájemně přetahovat o jejich milovanou Černou perlu, v té druhé budou muset znovu spojit síly, aby společně čelili nějakému supernaturálnímu teroru. Ve zprávách se dále objevují zvěsti o jakési "Fontáně mládí", na kterou si ale se stejnou vervou jako tvůrci nových pirátů brousí zoubky také scenáristický tým okolo třetího dílu Lovců pokladů! Že bychom se nakonec dočkali jakéhosi Vetřelci vs. Predátor v režii dvou Disneyho největších současných továren na peníze? No, proč ne? Nicolas Cage už přeci dokázal unést i amerického prezidenta a oživit 500 let mrtvého piráta s tváří Johnyho Deppa tak pro něj nemůže představovat žádný problém.

Piráti z Karibiku 4: Johnny Depp oznámil název a premiéru

O čem by mohla čtyřka být?


Disneyovci zase jednou oblékli Johnnyho Deppa do kostýmu Jacka Sparowa a na svém D23 Expu ho postavili pěkně na pódium, aby odprezentoval novinky kolem čtvrtých Pirátů z Karibiku. Z dredatého bukanýra tam vypadlo, že si máme do diářů zapsat léto 2011 a hledat v kinech snímek s názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides.
Tohle jeho tvrzení bylo hned podpořeno oficiálním logem (k nalezení dole), nikdo však nevyvrátil ani nepotvrtil režijní účast Roba Marshalla nebo zápletku, podle které by měli Jack Sparrow s kapitánem Barbossou (Geoffrey Rush) tentokrát hledat fontánu mládí. Sečtělí pirátští fandové ale ihned poukázali na to, že se podtitul filmu shoduje s názvem románu Tima Powerse, jenž by tak mohl být zdrojovou látkou pro čtvrté Sparowovo dobrodružství.
V románu se loutkář John Chandagnac vydává na Jamajku pomstít smrt svého strýce, je však lapen piráty a brzy se stává jedním z nich. Pod jménem Jack Shandy (pro nás tedy Sparrow) musí následně zachránit dívku svých snů ze zajetí legendárního piráta Blackbearda (Barbossy) a předhonit ho v plavbě k fontáně života, díky níž by mohl ovládnout svět.
Čeká nás opravdu prequel, v němž se podíváme na Sparrowovy pirátské kořeny a jeho první setkání s Barbossou? Na potvrzení si zřejmě budeme muset pár měsíců počkat, ale zatím nevidím moc důvodů tomu nevěřit. Jen ten Johnny Depp bude asi potřebovat trochu buttonovského omlazování.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ~Áďa~-tvé SBééénko ~Áďa~-tvé SBééénko | Web | 27. dubna 2010 v 18:58 | Reagovat

Ahoj SB,
OBÍHÁM!
Na ten gympl mě nevzali :-(
Tak pp :-*

2 ~Áďa~-tvé SBééénko ~Áďa~-tvé SBééénko | Web | 30. dubna 2010 v 13:40 | Reagovat

Ahoj SB,
OBÍHÁM!
Dneska jsou čarodějnice tak doufám, že se budeš dobře bavit :-)
Budeš pálit svojí čarodějnici nebo půjdeš na ňákou akci?
Já pujdu na pálení ke Kampě :-)
Tak pp :-*

3 ~Áďa~-tvé SBééénko ~Áďa~-tvé SBééénko | Web | 2. května 2010 v 9:11 | Reagovat

Ahoj SB,
OBÍHÁM!
Ty čarodějnice sem si moc neužila měla sem teplotu 37 :-(
Ale už ji mám zase normál tak jedeme s máminou kámoškou do květinářství :-)Bráchu a tátu by to nebavilo tak pudou s jejim manželem na fotbal :-?
Tak pp a doufám, že ty sis čarodějnice užila ;-)

4 ~Áďa~-tvé SBééénko ~Áďa~-tvé SBééénko | Web | 4. května 2010 v 17:54 | Reagovat

Ahoj SB,
OBÍHÁM!
Jak se máš?
Já dobřee :-)
Na supl sme měli učitelku, která vypadá jak kříženec medvídka Pů a Haliny Pawlovský :-D
Taky sem si nechala skrátit vlasy po ramena :-)
A co blog?
U mě je bleskajda tak se nezapomeň zapojit ;-)
Tak pp :-* du oběhnout další SB :-)

5 ~Áďa~-tvé SBééénko ~Áďa~-tvé SBééénko | Web | 6. května 2010 v 12:21 | Reagovat

Ahoj SB,
OBÍHÁM!
Dneska sem nebyla ve škole, protože sem šla k zubařce aby rozhodla jestli mám mít rovnátka...
Prej mám trochu předkus a je na rodičích jestli budu mít rovnátka.
Rodiče zatim neví, ale asi spíš budu :-( Moje 2 kámošky rovnátka mají a bolí to O_O Ale mě asi vadit nebude když je dostanu nechci mít křivý zuby.
A zítra máme ředitelský volno!!!!! :-)
Tak pp :-*
PS:v bleskovce mám 4 volný místa ;-)

6 ~Áďa~-tvé SBééénko ~Áďa~-tvé SBééénko | Web | 8. května 2010 v 9:23 | Reagovat

Máš u mě diplom :-)

7 ~Áďa~-tvé Sbééénko ~Áďa~-tvé Sbééénko | Web | 12. května 2010 v 16:52 | Reagovat

Co chceš na diplom za spřátelko?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama